19:34

Augsburg u seriji, Dortmund prati Bajern

Fudbaleri Augsburga i Borusije iz Dortmunda ostvarili su pobede u poslednjim mečevima 16. kola Bundeslige.

Getty images

Augsburg je posle trijumfa nad Partizanom u četvrtak savladao i Šalke u domaćem šampionatu rezultatom 2:1, pa je sada 13. na tabeli sa 16 bodova.

Jeong-Ho postigao je prvi gol u 34. minutu, izjednačio je Kolašinac u 70. minutu, ali je Kajubi u drugom minutu nadoknade doneo veliku pobedu Augsburgu.

Ekipa Borusije je tako zadržala kakav-takav korak za Bajernom, pa sada na drugom mestu ponovo ima pet bodova manje od šampiona Nemačke.

U duelu sa Ajntrahtom počelo je šokantno po domaćina, pošto je Majer pogodio za 0:1 već u šestom minutu. Veliku uslugu domaćinu napravio je Slobodan Medojević koji je u 44. minutu isključen, a pre toka Mkitarjan je izjednačio u 24. minutu.

U poslednjem minutu prvog dela Obamejang je promašio penal, ali se iskupio u 57. minutu kada je pogodio za 2:1. Do kraja meča Humels i Ramos su overili pobedu Dortmunda.

Srpski fudbaler Aleksandar Ignjovski odigrao je ceo meč za Ajntraht, dok Mijat Gaćinović nije ulazio u igru, a Neven Subotić je presedo meč na klupi Borusije.