Nedelja, 13.12.2015.

18:56

Liverpulu remi u 96', Mitrović očerupao 'Pevce'

Fudbaleri Liverpula izvukli su remi u šestom minutu nadoknade protiv Vest Broma, dok je Aleksandar Mitrović pokrenuo preokret Njukasla na 'Vajt Hart Lejnu'.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Steve Bardens/Getty Images

Liverpul je u meču 16. kola Premijer lige vodio protiv VBA, ali je katastrofalnom defanzivom kod prekida dozvolio preokret, da bi uz mnogo sreće u 96. minutu preko Oriđija izjednačio na 2:2.

Njukasl je sve do ulaska Mitrovića bio u zaostatku protiv Totenhema, pre nego srpski reprezentativac posle samo dva minuta pogodio za 1:1. U poslednjim trenucima meča Ajose Peres dobio je loptu od Mitrovića, savladao Lorisa i zaokružio veliki preokret 'Svraka'.

Liverpul je bio mnogo bolji na startu meča što je krunisao u 21. minutu preko kapitena Hendersona koji se vratio nakon duge pauze zbog povrede. Centaršut Kutinja glavom je u srce šesnaesterca spustio Lalana, a Henderson je sjajno reagovao i loptu zakucao u mrežu protivnika.

Međutim, desetak minuta kasnijeSimon Minjole loše reagovao i promašio loptu posle kornera, ona je posle pokušaja Rondona došla do Dosona, a ovaj je lako poslao u mrežu.

Krajem prvog poluvremena Olson je ponovo zatresao mrežu Belgijanca, ali je sudija pokazao ofsajd posle kratkog premišljanja i doneo ispravnu odluku.

Ipak, VBA stiže do potpunog preokreta u 74. minutu – ponovo prekid i ponovo Olson koji se najbolje snašao na prvoj stativi.

Zbog teške povrede Dejana Lovrena meč je produžen osam minuta, a Divok Oriđi je u šestom minutu nadoknade uz mnogo sreće pogodio remi. Pokušao je šut sa nekih 25 metara, lopta je pogodila jednog defanzivca gostiju i prevarila golmana za ludnicu na Enfildu.

Nejtan Dajer doneo je prednost ’Pevcima’ na ’Vajt Hart Lejnu’ i sve do finiša činilo se da će bodovi ostati u Londonu. Ipak, Mitrović je po ulasku na teren nekako došao do lopte u gužvi u kaznenom prostoru i sa nekoliko centimetara je ugurao u mrežu za svoj treći gol u prvenstvu.

Srpski reprezentativac bio je najzaslužniji za preokret ’Svraka’ kojim su preskočile na tabeli i londonski Čelsi – glavom je prebacio odbranu i uposlio Peresa, koji se lepo uvalio ispred odbrambenog igrača i iskosa sa desne strane, u padu pogodio suprotni ugao.