Nedelja, 13.12.2015.

16:21

Žiru i Ramzi za prvo mesto Arsenala

Fudbaleri Arsenala pobedili su Aston Vilu na Vila Parku sa 2:0 u 16. kolu engleske Premijer lige.

Izvor: MN

Autor: MN

Getty Images

Pobedu "tobdžijama" doneli su Žiru sa penala u osmom minutu, i Razmi pola sata kasnije.

Arsenal se popeo na čelo tabele sa 33 boda, jednim manje od Mančester Sitija i Lestera, koji meč sa Čelsijem igra u ponedeljak.

Aston Vila je na dnu tabele sa samo šest bodova. Ovo je bila deveta utakmica u nizu kod kuće bez pobede.

U nedelju su na programu još dva susreta, od 17 časova Totenhem očekuje Njukasl, a Liverpul će ugostiti VBA.

Arsenal je poveo sa penala već u osmom minutu, jer je u kaznenom prostoru sa leđa oboren Volkot, a Žiru postiže pogodak sa bele tačke. To je 50. pogodak Francuza u Premijer ligi. On se tako u „klubu 50“ pridružio Tjeriju Anriju, Robertu Piresu, Denisu Bergkampu, Janu Rajtu, Robinu van persiju i Tiju Volkotu.

Prednost je duplirana pola sata kasnije. Sjajan kontranapad Arsenala, Ramzi zaustavlja napad Aston Vile, dodaje ka Žiruu koji šalje loptu Ezilu. Nemac kombinuje sa Volkotom, mogao je da šutira, ali dodaje ka Ramziju koji postigže gol. Ezil je zabeležio 13. asistenciju ove sezone.

U drugom poluvremenu nije bilo previše prilika. Najveću je propustio Arsenal posle greške na sredini terena Aston Vile, Ramzi uzima loptu, dodaje ka Ezilu na desnoj strani, on proigrava Čemberlena koji šutira u bliži ugao, a golman brani.

U poslednjih desetak minuta Aston Vila je pokušavala da dođe do gola, ali je Arsenalova odbrana bila sigurna.