21:10

BL: Ćićarito i Kisling demolirali Mehengladbah

Ekipa Bajera demolirala je Borusiju iz Mehengladbaha u Leverkuzenu – 5:0 (1:0).

Getty images

Poslednji subotnji duel 16. kola Bundeslige obeležio je Havijer Ćićarito Ernandes het-trikom, ali i Štefan Kisling koji je pored dva pogotka upisao i dve asistencije.

'Aspirindžije' su uspele da slave posle tri meča pauze, pet računajući i nastupe u Ligi šampiona, pa su se približi gostima iz Mehengladbaha na tabeli na samo dva boda zaostatka.

Borusija je sada peta sa 26 bodova, dok je Bajer na poziciji ispod sa samo dva boda.

Ipak, nije delovalo da će domaći upisati ovako ubedljiv trijumf, pošto su posle 45 minuta igre vodili sa 'samo' 1:0. Vođstvo Bajeru doneo je Kisling posle pola časa igre, kada je sa druge stative pogodio mrežu na centaršut Hiberta.

Leverkuzen je svoju seriju nastavio u 63. minutu, a ovoga puta se Kisling našao u ulozi asistenta. Posle solo prodora je divno ostavio loptu petom do Ćićarita, a ovaj zalomio golmana Zomera i duplirao vođstvo.

Samo 180 sekundi kasnije Hakan Čalanolu izveo je korner, a Kisling sa prve stative skrenuo loptu u gol, da bi već u 75. bilo 4:0, posle nove kombinacije Kislinga i Ćićarita, a Meksikanac je ovoga puta pogodio dalji gornji ugao gola gostiju.

Nisu domaći igrači prestajali s napadima, da bi već u sledećem bivši igrač Mančester Junajteda kompletirao het-trik. Belarabi je lepo prošao po desnom boku, a Ćićarito bio neumoljiv sa ivice peterca, za svoj već 13 gol u samo 14 susreta.

U mečevima odigranim u tradicionalnom terminu videli smo novu pobedu Bajerna, ali i berlinske Herte.