Subota, 12.12.2015.

20:35

Stanislas kao Piksi, Bornmut srušio Junajted

Fudbaleri Bornmuta ostvarili su veliku pobedu u 16. kolu Premijer lige, pošto su savladali Mančester junajted sa 2:1.

Getty images

Ekipa Edija Houva je tako posle deset utakmica bez pobede u svim takmičenjima uspela da veže trijumfe protiv dva velikana engleskog fudbala – Čelsija i Mančester junajteda.

Sa druge strane, tim Luja van Gala je nastavio sa očajnim igrama, a u posledne vreme ima i očajne rezultate.

U razmaku od samo nekoliko dana Junajted je pretrpeo teđke poraze u Ligi šampiona i Premijer ligi, pa ostaje da se vidi kakva će biti sudbina Holanđanina.

Bornmut je iznenađenje najavio već posle 120 sekundi kada je Stanislas podigao domaće navijače na noge savladavši Davida De Heu direktno iz kornera. Junajted je bio bolji u prvom poluvremenu i zasluženo je izjednačio u 38. minutu golom Felainija.

Činilo se da će gosti u nastavku uspeti da preokrenu i dođu do tri boda, ali tako nije mislio King koji je u 54. minutu iskoristio asistenciju Ričija i postavio konačan rezultat.

Bornmut se ovom pobedom popeo na 14. mesto na tabeli sa 16 bodova, dok je Junajted ostao na četvrtoj poziciji sa 29 bodova, tri manje od lidera Sitija i Lestera.