Subota, 12.12.2015.

15:38

Dva lica Noriča, dva lica Evertona, remi na kraju

Fudbaleri Noriča i Evertona odigrali su nerešeno 1:1 (0:1) u prvom meču 16. kola engleske Premijer lige.

Getty Images

’Karamele’ su povele golom Lukakua u 15. minutu, ali je Hulahan početkom drugog poluvremena doneo bod domaćima.

To je treći uzastopni remi Evertona, koji je deveti na tabeli sa 23 boda, dok je Norič osvojio tek drugi bod u poslednja četiri meča, pa je 16. sa ukupno 14 bodova.

Gledali smo dva potpuno različita poluvremena – u prvom je Everton bio superioran i trebalo je da postigne bar dva-tri gola. Kada to nije uspeo, Norič je izjednačio u 47. minutu, a do kraja je lako mogao i da pobedi.

U 15. minutu Delofeu je centrirao sa desne strane, na drugoj stativi najbolji u skoku bio je Romelu Lukaku, koji je glavom poslao loptu u suprotnu ’malu mrežu’. Tako je Belgijanac postao prvi igrač Evertona koji je dao gol na šest uzastopnih premijerligaških mečeva i činilo se da će ovo biti njegov dan.

Međutim, do kraja poluvremena Lukaku je promašio nekoliko stopostotnih prilika, uključujući i prazan gol na drugoj stativi, a Everton je mogao i do 2:0 preko Bejnsa, čiji je udarac završio na stativi.

Kazna za promašaje stigla je već početkom drugog poluvremena, kada je Vesli Hulahan izjednačio rezultat. Posle kornera sa desne strane Rajan Benet je dobro šutirao glavom, Hauard je još bolje odbranio, ali je na pravom mestu bio Hulahan i odbitak je nekako ugurao u mrežu.

Domaći navijači su zviždali svojoj ekipi na poluvremenu, a oni su im odgovorili na najbolji mogući način – ranim golom. Posle njega su nastavili da napadaju, a najbolju priliku propustio je Džerom, koji je sa svega nekoliko metara šutirao iznad prečke.

Na kraju, ostalo je 1:1, što je šesti put u poslednjih osam mečeva Noriča i Evertona da konačan ishod bude nerešen. U sledećem kolu Everton dočekuje Lester, dok Norič gostuje Mančester junajtedu.