Ponedeljak, 07.12.2015.

22:53

Okvir gola Palasov saveznik u remiju na Gudisonu

Remi Evertona i Kristal Palasa 1:1 u Liverpulu zaključio je 15. kolo Premijer lige.

U veoma čvrstom meču na Gudisonu domaćin je bio za nijansu konkretniji, Ros Barkli i Romelu Lukaku su tri puta pogađali stativu, da bi "karamele" na kraju jedva izvukle bod.

Gosti iz Londona su pomalo neočekivano poveli 15 minuta pre kraja golom Skota Dana glavom posle centaršuta Džejsona Pančona, da i bod Evertonu doneo Romelu Lukaku, nakon proigravanja Gareta Berija.

Nakon što je Barkli u sedmom minutu šutirao zamalo pored desne stative, desetak minuta kasnije gosti su uzvratili preko Bolasija i Jedinaka, ali ni oni nisu uspeli da pogode mrežu.

Pet minuta kasnije domaćin prvi put pogađa okvir gola, Lukaku je probio odbranu Palasa, ali je njegov udarac završio na levom okviru protivničkog gola.

Dva minuta kasnije Kone je bio u dobroj situaciji, ali je šutirai preko gola. Usledila je čvrsta igra bez konkretnih akcija do desetog minuta nastavka, kada sjajno šutira Beri, ali i on loptu šalje pored gola.

Ubrzo je uzvratio Bolasi, ali je lopta prozujala iznad prečke Evertonovog gola. Pola sata pre kraja "karamele" su drugi put pogodile okvir, ovaj put stativa je zaustavila šut Barklija iz slobodnog udarca.

Nakon što je Vejn Henesi zaustavio dva dobra prodora Kleverlija sredinom poluvremena, gosti su poveli. Pančon je poslao centaršut sa iz kornera sa desne strane, sve je pratio Dan koji sjajno skače u srcu kaznenog i šalje loptu pored nemoćnog Hauarda.

Tri minuta kasnije prečka je spasila goste, opet Lukaku nije imao sreće, ali nije omanuo devet minuta pre kraja meča. Delofeu je odigrao lep pas sa desne strane u kazneni prostor, loptu na prvoj stativu propušta Beri, a onda stiže do Belgijanca koji je ovaj put iz neposredne blizine konačno ubacuje kroz okvir gola za konačnih 1:1.

Oba tima su u godnjem delu tabele odmah iza timova koji su na pozicijama koje vode u Evropu. Kristal Palas je na deobi od 6-8. mesta sa Vest Hemom i Liverpulom sa po 23 boda, dok Everton ima jedan manje na deobi 9-11. pozicije sa Votfordom i Stoukom.