Ponedeljak, 07.12.2015.

22:21

Podela bodova na El Pratu

Fudbaleri Espanjola i Levantea podelili su bodove u poslednjem meču 14. kola Primere.

Meč na El Prato završen je 1:1, gosti su poveli u šestom minutu golom Džefersona Lerme, a izjednačio je rezervista domaćina Herard Moreno u 56.

Larme je iskoristio lošu reakciju domaće odbrane te udarcem sa ivice kaznenom pogodio mrežu, dok je Morenu gol servirao Viktor Sančes.

Prvi vođstvo Levantea u prvom poluvremenu, dobre šanse za Espanjol su propustili Viktor Alvares i Felipe Saisedo, dok nakon izjednačenja Dejverson i Đordi Ćumerta nisu iskoristili prilike za goste iz predgrađa Valensije.

Espanjol je remizirao tek drugi put u sezoni i ostao na 12. poziciji sa 17 bodova, šest više od Levantea koji sa Malagom i Granadom deli mesta od 17-19.

Katalonci u sledećem kolu gostuju Selti koja je četvrta na tabeli, dok Levande dočekuje direktnog rivala za opstanak Granadu.

Na dnu tabele je Las Palmas sa deset bodova.