Nedelja, 06.12.2015.

23:00

L1: Remi Marseja, minimalac Bordoa

Remiji u Marseju i Sent Etjenu, te minimalna pobeda Bordoa, zaključili su 17. kolo Lige 1.

U jednom od derbija vikenda Olimpik je dva puta stizao prednost Monpeljea te igrao 2:2 na Velodromu.

Bordo je golom Jamberea pola sata pre kraja savladao Gengam i pobegao od zone ispadanja, dok je Sent Etjen penalom 12 minuta pre kraja izbegao poraz od Rena (1:1).

Monpelje je poveo u Marseju golom Ninge u 34. minutu, da bi u petom minutu nastavka izjednačio Remi Kabela.

Nije prošlo ni deset minuta, a Ninga je doneo drugo vođstvo Monpeljeu, ali 15 minuta pre krajarezervista Sar donosi bod domaćinu.

Pedro Endrike je pet minuta pre poluvremena doneo vođstvo Renu u Sent Etjenu, ali je domaćinu bod doneo Elserik iz penala u 78. minutu.

Sent Etjen je propustio šansu da se izjednači sa Monakom na četvrtom mestu, Marsej je izbegao novi poraz, ali je i dalje daleko od vrha tabele, dok je Monpelje i dalje blizu zone ispadanja.

Bordo je prekinuo niz od dva poraza i vratio se u sredinu, a Gengam četvrtim porazom u poslednjih pet kola stigao na bod od donje "crte".