Nedelja, 06.12.2015.

17:31

Kostić asistirao u derbiju začelja

Fudbaleri Štutgarta i Verdera remizirali su 1:1, u derbiju začelja 15. kola Bundeslige.

Srpski reprezentativac Filip Kostić je asistirao Lukasu Rupu za vođstvo "švaba" u 33. minutu susreta.

Domaćin je kontrolisao ritam meča, ali dvadesetak minuta pre kraja Entoni Udža dolazi do odbitka i donosi važan bod Verderu.

Iako podela bodova nije zadovoljila nijednu ekipu, bar su oba tima okončala seriju poraza, Štutgart od tri, a Verder od dva meča.

"Švabe" su ostale pretposlednje sa 11 bodova, dok je Verder samo dve pozicije bolje plasiran sa 14.

U poslednjem meču kola Darmštad je slavio minimalan trijumf u Frankfurtu. Sulu je u 30. minutu utakmice savladao golmana Ajntrahta.

Damrštat je prekinuo seriju od pet kola bez pobede i pobegao na četiri boda od jednog od konkurenata u borbi za opstanak, koji je izgubio treću uzastopnu utakmicu.