22:30

L1: PSŽ lako porazio Troju

Pari Sen Žermen nastavio je dominaciju u Ligi 1, zabeleživši 13. pobedu u 15. kolu nacionalnog šampiona.

Getty Images

'Sveci' nisu imali previše problema da na svom terenu savladaju Troju 4:1 (1:0), pa sada imaju 15 bodova više od Anžera, dok su gosti ostali poslednji sa samo pet bodova.

Seriju golova na 'Parku prinčeva' otvorio je Edinson Kavani, posle asistencije Anhela di Marije, u 20. minutu, da bi se tim rezultatom otišlo na odmor.

Na 2:0 povisio je Zlatan Ibrahimović u 58. minutu iz penala, da bi pitanje pobedika i definitivno rešio Lajvin Kuruzava u 67. minutu.

Do kraja susreta videli smo još po pogodak na obe strane. Najpre je Žan-Kevin Agustin u 84. minutu pogodio za 3:0, a konačan rezultat postavio je Ajese u prvom minutu nadoknade.

U ostalim mečevima subotnjeg programa, pobede su zabeležili i Tuluz i Anžer, dok su preostala tri susreta završena bez pobednika.

Tuluz je sa igračem više savldao Nicu, dok je Anžer u istom scenariju zabeležio identičan rezultat protiv Lila.

Ažaksjo i Lorijan odigrali su 1:1, Rems i Ren 2:2, dok je duel Nanta i Bastije završen bez golova.

Na otvaranju kola, Lion je posle poraza u Ligi šampiona poražen on Monpelelja, takođe na svom Žerlanu 4:2.