Subota, 28.11.2015.

20:16

Opet Grizman, Atletiko prati Barsu

Fudbaleri Atletiko Madrida produžili su seriju bez poraza novim trijumfom u 13. kolu španske Primere.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Denis Doyle/Getty Images

Atletiko je u subotnjem terminu savladao Espanjol minimalnim rezultatom, a strelac jedinog gola bio je ko drugi do Antoan Grizman.

Francuz je već u trećem minutu sjajno reagovao na ubačenu loptu Olivera Toresa i spretno je poslao u suprotnu malu mrežicu.

To je bio sedmi pogodak Grizmana u španskom prvenstvu, čime je potvrdio da je bez premca najbolji igrač Atletika ove sezone.

Domaći tim je na ’Visente Kalderonu’ bio mnogo bolji rival, uputio čak 21 udarac ka golu protivnika, ali je samo prvi završio u mreži. Najbolje prilike osim Grizmana propuštali su Oliver Tores, Fernando Tores, Dijego Godin, Koke i Tomas Teje Partej, ali su uspeli da prođu nekažnjeno.

Atletiko je novim trijumfom nastavio da prati prvoplasiranu Barsu koja je nešto ranije deklasirala Real Sosijedad, i sada ponovo ima četiri boda manje od Katalonaca – 29.

S druge strane, Espanjol je ostao na 11. poziciji sa 16 osvojenih bodova.

U drugoj utakmici večeri Malaga je pogocima Čarlsa i Fornalsa vodila sa 2:0 protiv Granade, ali su gosti u tri minuta stigli do izjednačenja, a strelci su bili El Arabi i Ročina.

Na zatvaranju dana videli smo pobedu Deportiva iz La Korunje na gostovanju Las Palmasu 2:0. dok je Selta bila sigurna na domaćem terenu protiv Sportinga iz Hihona 2:1.