Fudbaleri Borca i Čukaričkog ostvarili su pobede u okviru 19. kola Superlige Srbije i nastavili da prate Crvenu zvezdu koja drži vodeću poziciju na tabeli.

Izvor: JT

Autor: JT

Starsportphoto

Čačani su sa 4:2 pobedili Radnik na svom terenu, uz ‘het-trik’ Filipa Kneževića, dok je Čukarički na gostovanju bio bolji od OFK Beograda sa 3:0.

Istim rezultatom je Vojvodina pobedila Mladost u poslednjoj utakmici dana, dok su Rad i Javor na Banjici podelili bodove, pošto su igrali 1:1, dok je duel između Novog Pazara i Jagodine odložen zbog snega.

U jednom od mečeva koji su u centru pažnje ovog vikenda, Crvena zvezda je pobedila Voždovac sa 2:0.

Čak šest golova viđeno je u Čačku, a polovinu je postigao Knežević. Borac je poveo u drugom minutu preko Srđana Vujaklije, da bi Filip Stojanović uzvratio na drugoj strani samo četiri minuta kasnije. Knežević je prvi pogodak postigao u 73. minutu, a gosti iz Surdulice su odmah odgovorili preko Lazara Arsića, ali je on potom kompletirao ‘het-trik’ golovima u 82 i 88. minutu.

Borac je tako ostao na trećem mestu tabele sa 34 boda, 19 manje od Zvezde, dok je Radnik na desetoj poziciji sa 21.

Čukarički je nastavio da prati Zvezdu, a tri gola na gostovanju OFK Beogradu postigao je za nešto više od pola sata. Nenad Mirosavljević je doveo tim sa Banovog brda u vođstvo u 18. minutu, Petar Bojić je udvostručio prednost u 43, a Andrija Pavlović postavio konačan rezultat u 52. minutu. ‘Romantičari’ su u tom duelu ostali sa igračem manje od 66. minuta, pošto je Nikola Mikić zaradio crveni karton.

Posle pobede na Karaburmi, Čukarički ima 35 bodova na drugom mestu, dok je OFK Beograd na 18 bodova na 13.

U duelu sa Javorom, Rad je poveo u sedmom minutu preko Borka Veselinovića, a gosti iz Ivanjice su uzvratili golom Stefana Dražića u 37. za podelu bodova. ‘Građevinari’ su tako ostali na 14. mestu sa 15 bodova, dok Javor ima 27 na šestoj poziciji.

U poslednjoj utakmici dana, Vojvodina je lako izašla na kraju sa gostima iz Lučana, a strelci za Novosađane bili su Siniša Babić u 18, Mirko Ivanić u 51. i Aleksandar Stanisavljević u 83. minutu. Vojvodina se posle osme pobede popela na petu poziciju, dok je Mladost ostala na osmom mestu