Subota, 21.11.2015.

20:27

BL: Bajern slavio i u Gelzenkirhenu

Fudbaleri Bajerna pobedili su Šalke u gostima sa 3:1, u derbiju 13. kola nemačke Bundeslige.

Ekipa Pepa Gvardiole još uvek nema poraz ove sezone i sada na čelu tabele ima 37 bodova, osam više od drugoplasiranog Dortmunda.

U duelu sa Šalkeom Bajern je imao mnogo veći posed lopte (68%), mnogo više šuteva (21-4) i na kraju je sasvim zasluženo došao do 12. pobede u sezoni.

Već u devetom minutu David Alaba postigao je prvi gol posle udarca sa distance. Igrač Bajerna imao je i sreće jer je lopta zakačila jednog od igrača Šalkea i promenila pravac.

Domaćin se nije predao i samo osam minuta kasnije uspeo je da izjednači. Maks Mejer je bio strelac posle fantastičnog šuta sa ivice kaznenog prostora.

U nastavku je Bajern pritiskao, čekao je svoju šansu i dočekao je u 69. minutu. Arjen Robren je izvanredno centrirao, a Havi Martines je glavom zatresao mrežu domaćina.

U poslednjim trenucima utakmice gol je postigao i neumoljivi Tomas Miler i tako na najbolji način stavio tečku na pobedu svoje ekipe.