Četvrtak, 22.10.2015.

21:12

LE: Porazi Fiorentine, Bazela i Totenhema

Fudbaleri Lacija savladali Rozenbrog sa 3:1 u trećem kolu G grupe Lige Evrope i tako su napravili korak ka plasmanu u šesnaestinu finala.

Beta/AP

Nebeskoplavi sada imaju sedam bodova, a posle pobede Sent Etjena na gostovanju Dnjipru 1:0 ta dva tima imaju po četiri boda. Odlučujući gol postigao je Hamouma u 44. minutu.

Lacio je na poluvremenu vodio golom Matrija, prednost je duplirao Anderson u 54. minutu, ali je Sonderlund doneo nadu gostima iz Norveške. Međutim, u 80. minutu Kandreva je ispravio svoju grešku posle promašenog penala i rešio pitanje pobednika.

To je bila jedna od retkih grupa gde je sve prošlo manje-više u skladu sa očekivanjima, a dva iznenađenja videli smo u I grupi. Belenenseš je dobio Bazel 2:1 posle preokreta, Kuća je dao odlučujući pogodak, a za Švajcarce je Zdravko Kuzmanović igrao do 77. minuta. Istim rezultatom Leh je savladao Fiorentinu u gostima, a za Violu je Nenad Tomović odigrao ceo meč.

Situacija u toj grupi sada je prilično zamršena – Bazel ima šest bodova, Belenenseš i Leh po četiri, a Fiorentina tri boda.

Lokomotiva i Bešiktaš remizirali 1:1 su u grupi H, bod Turcima preciznim udarcem doneo je Mario Gomes, a Petar Škuletić i Duško Tošić nisu igrali za svoje timove. Remi u Moskvi omogućilo je Sportingu da se vrati u igru. Tim iz Lisabona deklasirao je Skenderbeg 5:1 – na poluvremenu je bilo 2:0 golovima Akvilanija i Montera, oba iz penala, a do kraja su domaći naneli ubedljiv poraz albanskoj ekipi uz dva gola Pereire.

Monako je pogotkom Traore savladao Karabag, a Anderleht je ostvario trijumf nad Totenhemom 2:1 – poveo je engleski tim preko Eriksena, ali su preokrenuli Žile i Okaka. Za pobednike je ceo meč odigrao Ivan Obradović.

U derbiju K grupe Šalke je poveo protiv Sparte, tim iz Praga je preokrenuo, ali je vredan bod Nemcima doneo Sane u 73. minutu. U drugom meču grupe Apoel je savladao Asteras sa 2:1.