Nedelja, 11.10.2015.

22:38

"Levangolski" odveo Poljake na EURO

Reprezentacija Poljske plasirala se direktno na Evropsko prvenstvo pobedom nad direktnim konkurentom Irskom 2:1.

Poljaci su sjajnim golom Roberta Levandovskog u 42. minutu savladali Irce za direktan put u Francusku.

Irska se mora zadovoljiti mestom u baražu, iako je pre gostovanja u Varšavi imala tri uzastopne pobede, uključujući i trijumf nad Nemačkom pre tri dana.

Ircima je bio dovoljan bod iz Varšave za put u Francusku, ali nisu imali rešenja za sjajan napad domaćina.

Poljaci do vođstva stižu već u 13. minutu, Krihovjak pogađa posle dodavanja Grosickog, ali ih samo tri minuta kasnije šokira sudija Čakir koji je svirao penal iako je faul bio van kaznenog prostora.

Džonatan Volters je doneo Ircima toliko željeno izjednačenje, ali tri minuta pre kraja Mačinski šalje sjajan centaršut na penal, a Levandovski fantastičnim udarcem glavom loptu smešta uz desnu stativu, za 12. gol u kvalifikacijama.

Poljska će treći put uzastopno igrati na Evropskom prvenstvu,

Nemci su uz dosta problema savladali Gruziju 2:1 za osvajanje prvog mesta u grupi, dok je Škotska u meču bez rezultatskog značaja deklasirala Gibraltar 6:0.

Nemci su poveli u Lajpcigu tek u 50. minutu golom Tomasa Milera iz penala, ali je samo tri minuta kasnije izjednačio Kankava. Ipak, trijumf "Elfu" donosi Maks Kruse 11 minuta pre kraja.

U oproštajnoj pobedi Škota het-trik je ostvario Stiven Flečer, a po gol su dali Nejsmit, Maloni i Martin. Gibraltar je kvalifikacije završio sa 56 primljenih golova na deset utakmica, što je 5,6 po meču.