Subota, 12.09.2015.

20:48

"Violi" minimalac, Roma sigurna protiv novajlija

Fudbalerima Fiorentine je bio potreban jedan gol za osvajanje tri boda u duelu sa Đenoom, dok je Roma savladala Frosinone sa 2:0.

Izvor: SV

Autor: SV

U uvodnim utakmicama trećeg kola Serije A viđena su samo tri gola, a do bodova na svom terenu Fiorentina je stigla pogotkom Kume Babakara.

Fiorentina je do trijumfa stigla sa desetoricom fudbalera, pošto je u 63. minutu Milan Badelj dobio drugi žuti karton. U beležnicu sudije Doverija bio je upisan i reprezentativac Srbije Nenad Tomović, koji je odigrao svih 90 minuta.

Na drugoj strani, priliku od 77. minuta dobio je bivši kapiten Crvene zvezde Darko Lazović. Ekipa iz Firence se sada nalazi na 7. poziciji sa dve pobede i jednim porazom, dok suprotan skor ima Đenoa, na 13. mestu.

Novajlija u elitnom društvu nije uspeo da odoli rimskoj “Vučici“, čiji igrači su bili precizni po jednom na krajevima oba poluvremena, Jago Falke se upisao u strelce u 44. minutu, a Huan Iturbe u drugom minutu nadoknade drugih 45 minuta.

Roma je preuzela prvo mesto na tabeli, posle startnog remija vezala je dve pobede, a do ove je stigla, kao što je već rečeno, u finišima poluvremena. Falke je u 44. minutu iskoristio dodavanje Lukasa Dinje, a konačan rezultat postavio je Iturbe u 92. minutu, posle svega 11 minuta provedenih na terenu.