Nedelja, 30.08.2015.

19:39

Verder pobedom zatvorio 3. kolo

Fudbaleri Verdera savladali su u Bremenu ekipu Borusije Menhengladbah sa 2:1, u poslednjoj utakmici 3. kola nemačke Bundeslige.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Beta/AP Photo/Joerg Sarbach

Prvom pobedom ove sezone klub sa severozapada Nemačke probio se u sredinu tabele, dok je Borusija pretrpela već treći poraz i na samom je dnu bez bodova.

U 39. minutu domaći su poveli preko Johansona koji je iskoristio penal, ali je Borusija izjednačila do poluvremena – Torgan Azar, mlađi brat Edena, asistirao je Štindlu za 1:1.

Ipak, već u uvodnoj fazi drugog poluvremena Vestergard je pogodio za 2:1 što je ujedno bio i konačan rezultat.

Verder je mogao da slavi i ubedljivije, ali Kros u završnici susreta nije iskoristio penal koji je skrivio Granit Džaka i dobio drugi žuti karton.