Subota, 15.08.2015.

22:13

SL: Remi u Gornjem Milanovcu

Fudbaleri Metalca i Voždovca remizirali su 1:1 (0:1) u prvom meču šestog kola Superlige.

Gosti su poveli u Gornjem Milanovcu golom Predraga Sikimića u 23. minutu, da bi bod domaćinu doneo Vladimir Otašević pola sata pre kraja.

Oba tima imala su još nekoliko gol šansi, Luka Merdović je pogodio prečku Voždovca, dok su Alen Mašović i Sikimić, koji je pogodio stativu 15-ak minuta pre kraja.

Voždovčani su poveli posle sjajne akcije Rista Ristovića i povratne lopte za Sikimića, dok su domaći izjednačili udarcem Otaševića glavom, nakon centršuta Nemanje Mladenovića.

"Realan rezultat, ali ipak smo mi bili ti koji smo napadali 90 minutu. Voždovac je čekao priliku iz kontre. Nismo međutim kroz tu inicijativu uspeli da stvorimo neke velike šanse", rekao je trener Metalca Nenad Vanić.

Remi nije odgovorao nijednom timu, Metalac ima šest, a Voždovac pet bodova u donjem delu tabele.

"Ne mogu da ne budem nezadovoljan. Pružili smo dobru partiju. Mogli smo da damo koji gol više, ali je ovaj rezultat negde najrealniji", rekao je trener Voždovca Bratislav Živković.

Metalac u sledećem kolu gostuje Spartaku u Subotici, dok Voždovac igra gradski derbi protiv Čukaričkog na Dušanovcu.

Nakon mečeva u Areni, "Orlove" očekuju turnir u Izraelu i dve utakmice sa Slovenijom, u Ljubljani i Banjaluci.
Evrobasket traje od 5-20. septembra, a Srbija će igrati u grupi u Berlinu sa Nemačkom, Španijom, Turskom, Italijom i Islandom.