Subota, 15.08.2015.

20:16

Klop zaboravljen, Borusija opet blista

Borusija Dortmund zablistala je na otvaranju sezone u Bundesligi, u prvom meču ere posle Jirgena Klopa.

Prepuni "Vestfalen" već je zaboravio legendarnog trenera, nakon spektakularne igre i ubedljive pobede nad imenjakom iz Menhengladbaha sa 4:0.

Tim Tomasa Tuhela dominantnom i atraktivnom igrom tokom 90 minuta podsetio je na izdanja iz 2012. godine, kada je igrao finale Lige šampiona.

Uprkos tom što Menhengladbah ima neiskusne defanzivce, igra Dortmunda je delovala besprekorno, tečno i kreativno od prvog do poslednjeg minuta.

Kagava, Giundoan, Rojs i Mhitarjan su dominirali u sredini terena, a sjajno ih je pratio najistureniji igrač Obamejang, koji je odličnu igru krunisao jednim pogotkom.

Pored toga, momak iz Gabona je stvarao šanse saigračima, asistirao je kod jednog gola Mhitarjana, a od druge su ga delili centimetri, nakon promašaja Kagave.

Japanac je kreirao prvi gol na meču koji je postigao Rojs, nakon toga je Smelcer asistirao kod pomenutog gola Obamejanga, a njegova saradnja sa Jermenom je zaokrušila prvo poluvreme.

Ova tri gola Borusija je postigla u roku od 20-ak minuta, uz još bar jednu stopostotnu gol šansu.

Već na startu drugog poluvremena Rojs je "namestio" drugi gol Mhitarjanu, nakon čega je domaćin zapretio samo još jednom, iz pomenute saradnje Obamejanga i Kagave.

Gosti iz Menhengladbaha su delovali bespomoćno, samo su jednom zapretili golu rivala, ali nedovoljno ozbiljno.

Borusija se pridružila Bajernu, Šalkeu, Bajeru, Herti i Ingolštatu, koji su slavili u prvom kolu nove sezone.

U sledećem kolu tim iz Dortmunda gostuje debitantu Ingolštatu, dok u Menhengladbah stiže Majnc.