Nedelja, 19.07.2015.

20:14

Škuletić pokrenuo Lokomotivu, derbi Zenitu

Počela je nova sezona u ruskoj Premijer ligi, a pobede u nedelju ostvarili su šampion Zenit i Lokomotiva.

Moskovski tim je slavio u Saransku protiv Modrovije 1:0, golom srpskog reprezentativca Petra Škuletića.

Škuletić je gol za pobedu Lokosa u Saransku postigao pola sata pre kraja, udarcem glavom sa desetak metara.

S druge strane, Zenit je na svom terenu u derbiju kola nadigrao moskovski Dinamo 2:1 posle preokreta.

Aleksandar Kokorin je u 28. minutu doneo vođstvo Dinamu, da bi tri minuta pre kraja Hubočan napravio penal i dobio crveni karton.

Hulk u 44. minutu pogađa sa bele tačke za izjednačenje, a onda sredinom drugog dela igre proigrava Olega Šatova koji donosi pobedu domaćinu.

Dan ranije minimalni trijumf ostvario je Zenitov najveći rival CSKA, koji je u drugom derbiju kola bio bolji od Rubina.

Srpski reprezentativac Zoran Tošić igrao je do 83. minuta, a "armejcima" je pobedu tri minuta pre kraja doneo Ahmed Musa.