Nedelja, 19.07.2015.

16:41

Maksimović pod prečku za pobedu Astane

Fudbaleri Astane uspeli su da održe korak za Kajratom i Aktobeom u kazahstanskom šampionatu zahvaljujući pogotku našeg Nemanje Maksimovića u samom finišu.

Getty Images

Astana je, posle poraza od Maribora u kvalifikacijama za Ligu šampiona, savladala Žetjsu na svom terenu 2:1 (1:0).

Domaći su poveli preko Dedečenka u petom minutu, ali su gosti uspeli da izjednače preko Galiakberova sati i deset minuta kasnije. Međutim, onda je na scenu stupio bivši omladinac Crvene zvezde i doneo svom timu sva tri boda.

Maksimović, strelac pobedonosnog gola za Srbiju u finalu U20 Svetskog prvenstva protiv Brazila, bio je najviši i najspretniji posle kornera u 84. minutu, poslavši loptu tik pod prečku.

Aktuelni šampion Kazahstana sada ima isti broj bodova kao i drugoplasirani Kajrat – 40, dok Aktobe na liderskoj poziciji ima bod više.