Subota, 13.06.2015.

19:53

EURO: Ronaldo spasao Portugal u Jerevanu

Fudbaleri Portugala pobedili su Jermeniju u gostima sa 3:2 u petom kolu I grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine.

Izvor: SO

Autor: SO

Heroj meča bio je Kristijano Ronaldo, koji je postigao het-trik. U grupi D Poljska je pobedila Gruziju 4:0, uz het-trik Levandovskog, a Irska i Škotska remizirali su 1:1.

U poslednjem meču u terminu od 18 sati, Mađarska je u okviru D grupe dobila Finsku na strani sa 1:0.

Srbija je ispustila bodove u Jerevanu, a već posle 15 minuta igre videlo se da ni Portugal neće imati lak posao. Pizeli je fenomenalno izveo slobodan udarac, prevario je golmana Ruija Patrisija koji je očekivao centaršut i poslao je loptu od prečke u gol.

Međutim, u 29. minutu Mutinjo je iznudio penal, a Ronaldo je svoje veče započeo poslavši loptu u levu golmanovu stranu za 1:1.

Upravo je Kristijano i rešio pitanje pobednika u razmaku od samo tri minuta u drugom poluvremenu – u 55. minutu Bruno Alveš uputio je dubinsku loptu, a Ronaldo je iskoristio neodlučnost odbrane rivala, iskoristio svoju brzinu i lobovao je Berezovskog za 2:1.

Onda je Ronaldo u 58. minutu postigao fantastičan gol – sa oko 25 metara poslao je loptu u gornji levi ugao i tako je ostvario svoj 35. het-trik u karijeri, a treći u dresu reprezentacije.

Nije sve išlo glatko do kraja za Portugal, u 62. minutu Tijago je isključen jer je dobio drugi žuti karton zbog povlačenja, a borbeni domaćin je u 72. minutu smanjio na 3:2 – strelac je bio Mkojan, koji je odbitak smestio u mrežu.

Do kraja su Jermeni pritiskali, ali velikih prilika nije bilo, pa je Portugal ostvario četvrtu pobedu u nizu.

Robert Levandovski ostvario je drugi najbrži het-trik u istoriji kvalifikacija – dao je tri gola u četiri minuta, između 89. i 93, i tako je potvrdio trijumf Poljske nad Gruzijom 4:0. Prethodno je Milik u 62. minutu doneo vođstvo Poljacima.

Poljskoj na ruku ide i drugi rezultat u D grupi – Irska je golom Voltersa povela protiv Škotske kod kuće, ali je konačni rezultat postavio Džon O’Šej golom u 47. minutu.

Konačno, u grupi F značajan trijumf u borbi za treće mesto, možda i ključni, ostvarila je Mađarska. Junak trijumfa u Finskoj bio je 26-godišnji fudbaler HSV_a Zolstan Stiber, koji je u 83. minutu dočekao loptu na volej na ivici šesnaesterca i zakucao ju je u mrežu.