Metalac preko Napretka u Superligi

Fudbaleri Metalca plasirali su se u Super ligu Srbije, pošto su u baražu bili bolji od kruševačkog Napretka.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Revanš utakmica u Kruševcu završena je nerešeno 1:1, ali je Metalac prošao zahvaljujući ranijoj pobedi na svom terenu u Gornjem Milanovcu sa 3:1.

Napredak je vodio u revanšu pogotkom Nikole Trujića u devetom minutu i imao veliku priliku da nadoknadi zaostatak iz prvog susreta, s obzirom na to da je od 67. imao igrača više posle isključenja odbrambenog igrača gostiju Boška Dopuđa.

Ipak, Aleksandar Ivanović je odličnim golom sa 30-ak metara u 71. minutu izjednačio i doprineo plasmanu Metalca u Super ligu naredne sezone.

Pored Metalca, u Super ligu su se plasirale i ekipe Radnika iz Surdulice i ivanjičkog Javora, dok su u drugi rang takmičenja ispali Napredak, Donji Srem i Radnički 1923 iz Kragujevca.