Utorak, 26.05.2015.

19:51

Pjer Vebo – fudbaler ili kik-bokser?

Fudbaleri Fenerbahčea teško su podneli nemoć na gostovanju kod Bašakšehira gde su remijem ostali bez titule, pa su čak četvorica igrača dobila crveni karton.

Redom su isključujuće kartone u Istanbulu dobijali Mehmet Topuz, Bruno Alveš, Džaner Erkin i Pjer Vebo, a posebno brutalan bio je Kamerunac.

Ovaj 33-godišnji napadač, koji je dva minuta pre kraja meča doneo Feneru 2:2 i šansu da u nadoknadi vremena preokretom ostane u borbi za titulu, reagovao je divljački u šestom minutu sudijske nadoknade.

Vebo je prilikom duela za loptu na 40-ak metara od gola Bašakšehira, koji da je dobio doneo bi njegovom timu gol šansu, udario je protivničkog igrača nogom u glavu u stilu nekog kik-boksera.