Sreda, 29.04.2015.

22:04

Golčina Hamesa, Real opet na -2

Fudbaleri Real Madrida savladali su Almeriju sa 3:0 u 34. kolu španske Primere i tako su se ponovo približili lideru Barseloni na dva boda zaostatka.

Izvor: SO

Autor: SO

Beta/AP

Hames Rodriges postigao je prvi gol za ’kraljevski’ klub u 45. minutu, u 49. je Dos Santos dao autogol, a trijumf je potvrdio Arbeloa na šest minuta do kraja. U ostalim mečevima Sevilja je savladala Eibar u gostima 3:1, dok je Selta bila bolja od Malage kod kuće sa 1:0. U terminu od 22.00 Atletiko je dobio Viljareal u gostima 1:0, a Elče je deklasirao Deportivo 4:0.

Real je igrao vrlo loše prvo poluvreme, bez energije i pritiska na rivala, ali je tok meča preokrenuo Rodriges, koji je u završnici prvog poluvremena uhvatio fantastičan volej sa ivice kaznenog prostora i zakucao loptu u mrežu.

Na startu drugog poluvremena Almerija nije imala sreće, pošto je Dos Santos uklizavanjem pokušao da spreči opasnost, a u stvari je poslao loptu u sopstvenu mrežu.

To je omogućilo Realu da ponovo spusti gas i da u mirnijem tempu čuva ritam – Varan glavom i Čičarito posle dodavanja Ronalda imali su šanse, ali je na kraju Arbeloa krunisao timsku akciju i na asistenciju Čičarita poslao je loptu u mrežu.

Mladi, 16-godišnji Martin Edegor bio je na klupi za rezerve, ali mu trener Ančeloti ipak nije ukazao šansu.

Selta je bila bolja od Malage tokom celog meča, ali je to materijalizovala tek u 89. minutu, kada je Nolito pogodio za 12. prvenstvenu pobedu tima iz Viga.

Sevilja je ostvarila važan trijumf u borbi za Ligu šampiona – već u prvih 15 minuta sve je bilo manje-više rešeno, pošto je Karlos Baka dao dva gola u tom intervalu. Pjovakari je golom u 51. minutu nakratko uneo neizvesnost, ali je Rejes na dodavanje Bake u 64. minutu ponovo doneo Andalužanima nedostižnu prednost.

Srpski fudbaler Dejan Lekić igrao je za Eibar od 81. minuta.

Atletiko je savladao Viljareal na Madrigalu, a jedini pogodak postigao je Fernando Tores u 73. minutu - napadač Atletika iskoristio je veliku grešku odbrane Viljareala, pre svih Bailija, predriblao je golmana Asenja i posle još jedne finte plasirao loptu u mrežu.

Elče je već posle 20 minuta vodio sa 2:0 protiv Deportiva golovima Jonatasa i Lombana, da bi u drugom poluvremenu pobedu potvrdili Pašalić i Rodriges.