Subota, 21.03.2015.

22:50

Milanovu pobedu niko nije gledao

Fudbaleri Milana pobedili su Kaljari sa 3:1 pred praznim tribinama, dok je Kjevo bio bolji od Palerma u subotnjim utakmicama 28. kola Serije A.

Izvor: JT

Autor: JT

Beta/AP Photo/Antonio Calanni

‘Rosoneri’ su protiv jednog od ‘fenjeraša’ došli do devetog trijumfa ove sezone, čiji je junak bio Žeremi Menez, koji je bio dvostruki strelac.

Međutim, ono što je obeležilo tu utakmicu više od sigurnog trijumfa Milana je gotovo prazan “San Siro”, zbog bojkota navijača nezadovoljnih rezultatima izabranika Pipa Inzagija ove sezone.

Menez je bio strelac golova u 21. i 78. minutu, a svoj drugi pogodak postigao je iz penala. U strelce se za ‘Rosonere’ upisao i Filip Mekses, posle asistencije Meneza u 49. minutu, dok je dva minuta ranije Dijego Farijas postigao jedini pogodak za Kaljari.

Milan je do vođstva došao preko Meneza koji je sjajno primio pas u šesnaestercu i bez oklevanja loptu poslao u mrežu Željka Brkića. Mreže na obe strane su mirovale do početka drugog poluvremena, kada su viđena dva gola za samo tri minuta.

Farijas je izjednačio na 1:1 posle asistencije Marka Saua, pošto je loptu poslao u desni donji ugao. Međutim, Milan je odgovorio preko Meksesa, koji je iz neposredne blizine gola poslao loptu tik uz levu stativu, da bi Menez postavio konačan rezultat u 78. minutu sa bele tačke, posle faula Luke Kepitelija.

Brkić je odigrao svih 90 minuta za poraženi tim na “San Siru”.

Milan je barem do nedelje, zahvaljujući devetoj pobedi, skočio do sedmog mesta na tabeli, dok je Kaljari ostao na 18. poziciji, prvoj u opasnoj zoni.

U Veroni, Kjevo je ostvario važan trijumf u borbi za opstanak golom Alberta Paloskija u 35. minutu. Domaćem timu je u samom finišu imao igrača više, pošto je u 86. minutu Siniša Anđelković zaradio drugi žuti karton.

U pobedničkom timu, celu utakmicu odigrao je Ivan Radovanović, dok je na drugoj strani Milan Milovanović ostao na klupi.

Kjevo sada drži 15. poziciju, dok je Palermo četiri pozicije iznad.