16:25

JSL: Kragujevčani se ne predaju

Pobede u prvim mečevima 20. kola Jelen Superlige ostvarili su Novi Pazar, OFK Beograd, Rad i Radnički 1923.

Rad – Donji Srem (foto: StarSport)

Kragujevčani su savladali Voždovac 2:1 i vratili se u borbu za opstanak u Superligi, jer deset kola pre kraja imaju četiri boda manje upravo od "Zmajeva" i niškog Radničkog.

Novi Pazar je slavio u gostima, nadigrao je Mladost 3:1, Rad je sa 2:0 pobedio Donji Srem, dok je OFK Beograd minimalnim rezultatom savladao Borac.

Radnički je na zimskoj pauzi već bio prežaljen i viđen u Prvoj ligi, ali je drugom pobedom u poslednjih pet kola vratio nadu u opstanak. Kragujevčani su pogocima Miljuša i Milovanovića nadigrali direktnog konkurenta u toj borbi Voždovac. "Zmajevi" su u drugom minutu nadoknade vremena ublažili poraz preko Karakljajića.

Novi Pazar je u Lučanima poveo već u petom minutu preko De Matosa, ali je samo sedam minuta kasnije izjednačio Živadinović. U 32. minutu domaćin je izborio penal preko Saše Jovanovića, ali je sudija Robert Kiš Čepego promenio odluku i kaznio igrača Mladosti zbog simulacije.

U završnici prvog poluvremena domaćin je zbog povrede ostao bez svog prvog strelca Patrika Frajdeja, a gosti sredinom drugog dela stižu do druge uzastopne pobede preko Radivojevića i Pavlovića, koji je realizovao penal.

Rad je u drugom poluvremenu slomio Donji Srem i slavio četvrti put u pet prolećnih kola. "Građevinari" su pogocima Miloševića iz penala i autogolom Josimova "pobegli" na deset bodova od zone ispadanja.

Najveća drama viđena je na Karaburmi, gde je OFK Beograd ostvario drugu pobedu u poslednja tri kola. U prvom poluvremenu domaćin je oštećen za penal, jer sudija Trailović nije sankcionisao igranje rukom štopera Čačana, ali pogotkom Liščevića u 12. minutu drugog dela "romantičari" stižu do tri boda.