Petak, 20.03.2015.

22:42

Liga 1: Het-trik Ibre, PSŽ na vrhu

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Lorijen 3:1 (1:0) u prvom meču 30. kola i ponovo izbili na čelo Lige 1.

Beta/AP Photo/Michel Euler

'Sveci' sada imaju 59 bodova, jedan više od drugoplasiranog Liona ali i meč više, dok su gosti doživeli 16 poraz u šampionatu, pa su na samo pet bodova od zone ispadanja.

Duel na 'Parku Prinčeva' obeležio je Zlatan Ibrahimović het-trikom, ali je malo nedostajalo da Lorijen bude četvrta ekipa koja je izbegla poraz u Parizu.

Domaći su poveli već posle četiri minuta igre, kada je golman Lekomt skrivio jedanestarac, a Šveđanin bio siguran sa bele tačke.

Rezultat se nije menjao sve do 67. minutu, da bi Džordan Aju, na asistenciju Žanoa, doneo gostima izjednačenje. Od tog trenutka, usledila je totalna ofanziva ekipe Lorana Blana – koja je rezultirala novim penalom i novim sigurnim izvođenjem Ibrahimovića za novo vođstvo.

Konačan rezultat susreta postavio je fenomenalni Šveđanin, svojim 18 pogotkom u šampionatu, pošto je u prvom minutu nadoknade na asistenciju Veratija potvrdio pobedu.

Priliku da se vrati na prvo mesto Lion će imati u prvom subotnjem meču, jer na 'Žerlanu' gostuje Nica, dok će Marsej na gostovanju Lansu želeti da održi korak sa vodećim dvojcem.