Ponedeljak, 16.03.2015.

20:51

Anderson vodi Lacio u Ligu šampiona

Golovima Brazilca Felipea Andersona Lacio je savladao Torino 2:0 i preuzeo treće mesto u Seriji A.

Anderson je "bikove" slomio u roku od sedam minuta sredinom drugog poluvremena i doneo Laciju petu uzastopnu pobedu.

Lacio je preuzeo od Napolija poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, ima tri boda više, a sada će da napadne gradskog rivala Romu, koja na drugom mestu ima samo bod više, uoči meča sa Sampdorijom.

Dušan Basta (Lacio) i Nikola Maksimović (Torino) su vodili duel tokom svih 90 minuta, te zaradili po žuti karton.

Lacio je u potpunosti kontrolisao igru u Torinu, prvi put je zapretio u 20. minutu, kada je Danijele Padeli odbranio dobar pokušaj Marka Parola.

Devet minuta kasnije domaćin je uzvratio, Amauri je skočio bolje od čuvara, ali je Federiko Marketi zaustavio njegov pokušaj.

Usledilo je pola sata borbe na sredini terena, a onda je usledilo 15-ak minuta dominacije Lacijala. Počelo je šansom Baldea Keite, koji je iz neposredne blizine loše zahvatio loptu.

Samo pet minuta kasnije Lacio je poveo. Anderson je solo-prodorom stigao do kaznenog prostora te loptu poslao pored Padelija u donji levi ugao.

Nekoliko minuta kasnije Marketi je sprečio Matea Darmijana da izjednači, a potom je Keita propustio novu dobru poziciju za gol.

Ipak, 12 minuta pre kraja gosti potvrđuju trijumf. Miroslav Kloze je pronašao Andersona čiji se šut odbija od jednog igrača Torina i vara Padelija.