Subota, 07.03.2015.

20:29

Pobeda Sampe, prvenac Etoa

Fudbaleri Sampdorije savladali su ekipu Kaljarija 2:0 (1:0) u prvoj utakmici 26. kola italijanske Serije A.

Beta/AP Photo/Felice Calabro'

Domaći su na Luiđi Ferarisu poveli u 33. minutu, kada je Lorenco De Silvestri posle kornera Mjurijela bio najbolji u skoku. Konačan rezultat meča postavio je Samjuel Eto u 72. minutu, sjajnim udarcem za svoj prvenac u dresu tima iz Đenove.

Tim sa Sardinije, na čijem golu je bio reprezentativac Srbije Željko Brkić, poslednjih desetak minuta odigrao je bez isključenog Avelara., koji je zaradio dva žuta kartona.

Ekipa Siniše Mihajlovića slavila je u drugom uzastopnom meču i stigla do 42. boda, pa sada deli peto mesto sa Fiorentinom, koja ima i susret manje, dok je ekipa sa Sardinije i dalje u zoni ispadanja sa 20 bodova.