Fudbaleri Udinezea i Napolija ostvarili su pobede u poslednjim mečevima 20. kola italijanske Serije A.

Izvor: SO

Autor: SO

Beta/AP

Udineze je bio bolji od Empolija sa 2:1 u gostima, dok je Napoli istim rezultatom kod kuće savladao Đenou, mada su oba gola Napolitanaca bili sumnjivi.

Već u sedmom minutu Napoli je došao do vođstva – golman Perin samo je odbio udarac Kaljehona, a najbliži je bio Gonsalo Iguain i postigao je gol. Na usporenom snimku vidi se da je argentinski napadač bio u ofsajdu u trenutku kad je Kaljehon šutirao ka golu.

Do kraja poluvremena Strinić je tražio penal, izvanrednu priliku propustio je De Gusman, a na drugoj strani najbliži golu bili su Edenilson i Antoneli.

Na početku drugog polvuremena De Gusman je propustio još jednu šansu, a u 65. Falke je na asistenciju Bertolačija kaznio domaće za sve promašaje poslavši loptu po zemlji u gol.

Kaljehon je bio sjajan, jednom ga je zaustavila prečka, imao je još dva dobra pokušaja, a u 75. minutu dosuđen je više nego sumnjiv penal posle duela Kučke i Iguain. Argentinac je preuzeo odgovornost i postigao, ispostaviće se, gol vredan deset pobede Napolija i treće pozicije na tabeli.

U prvom meču dana Udineze je poveo golom Antonija di Natalea u 19. minutu, koji je glavom zatresao mrežu posle ubacivanja Alana.

Empoli je izjednačio u 37. minutu – Saponara je sigurno izveo penal nakon što je Danilo igrao rukom u kaznenom prostoru.

Domaći su stvorili nekoliko šansi, ali je Udineze neobičnim golom došao do pobede u 60. minutu – Silvan Vidmer želeo je da centrira sa desne strane, ali je golman Luiđi Sepe očajno procenio let lopte i ona je od stative završila u golu.