Ponedeljak, 29.12.2014.

22:54

Bizaran gol i superiorni Liverpul

Fudbaleri Liverpula savladali su Svonsi sa 4:1 (1:0) u poslednjoj utakmici 19. kola Premijer lige.

Izvor: SO

Autor: SO

’Crveni’, koji su igrali bez kapitena Džerarda, tako su upisali drugu uzastopnu pobedu i sada dele osmo mesto na tabeli upravo sa Svonsijem.

Liverpul je došao u vođstvo preko Morena u 33. minutu, a prednost je duplirao Lalana na neobičan način. Minut kasnije Sigurdson je doneo nadu ’Labudovima’, ali su do kraja Lalana i Šelvi autogolom doneli domaćima ubedljiv trijumf.

Liverpul je bio superioran, gosti su povremeno pretili, ali je tim Brendana Rodžersa zasluženo stigao do prednosti u 33. minutu – posle odlične timske akcije Henderson je centrirao sa desne strane, a Moreno je bio neometan i sa pet metara je sproveo loptu u mrežu.

U 51. minutu golman Svonsija Lukaš Fabijanski napravio je veliku grešku, ali nije imao ni sreće – pokušao je da izbije loptu u polje, ali je napucao Lalanu i lopta se odbila u gol.

Samo minut kasnije i Svonsi je dobio pomoć Liverpula na drugoj strani – Rautlidž je centrirao sa leve strane, a štoper ’Crvenih’ Sako nehotice je asistirao Sigurdsonu, koji nije imao težak posao da pogodi gol.

Međutim, ništa nije moglo da spreči Liverpul da dođe do trijumfa – u 61. minutu Kutinjo je majstorskom petom dodao loptu do Lalane, koji je smireno prešao nekoliko metara i zakucao loptu po zemlji u gol.

Sve dileme u vezi sa pobednikom rešene su u 69. minutu, kada je Šelvi posle kornera Liverpula želeo da izbije loptu, ali je umesto toga postigao autogol. Do kraja meča Gomis je pogodio prečku, dobru šansu propustio je i Rautlidž, a na drugoj strani je najbliži pogotku bio rezervista Baloteli.

Srpski fudbaler Lazar Marković igrao je za Liverpul od 77. minuta i bio je sasvim dobar – namestio je šansu Baloteliju i imao još nekoliko preciznih dodavanja.

U sledećem kolu, prvog januara, Liverpul dočekuje Lester, a Svonsi gostuje Kvins Park Rendžersu.

Poslednje kolo u Premijer ligi u 2014. obeležili su remiji vodećih timova, prvo Mančester Junajteda, potom Čelsija, a onda i Mančester Sitija.