Nedelja, 21.12.2014.

23:03

Petica Liona, ubedljiv i Sent Etjen

Fudbaleri Liona i Sent Etjena ostvarili su ubedljive pobede u poslednjim utakmicama 19. kola francuske Lige 1.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Lion je sa 5:0 razbio Bordo u gostima, dok Sent Etjen nije imao problema sa Evijanom kod kuće – 3:0.

’Zeleni’ su ovom pobedom ostali na četvrtom mestu sa 36 bodova, a do vođstva su stigli već u drugom minutu preko Gradela. Van Fonsvinkel je u 20. povisio na 2:0, da bi konačan rezultat postavio Hamuma, sredinom drugog poluvremena.

Za Evijan, koji je ovim neuspehom pao u opasnu zonu, Miloš Ninković igrao je celo drugo poluvreme.

Poslednji termin bio je zakazan za derbi Bordoa i Liona, ali je viđeno sve suprotno od toga. Lion je dominirao, a prvi gol na meču postigao je Lakazet u 39. minutu.

Toliso je početkom drugog dela povisio, a u 65. je viđen odlučujući trenutak na meču, kada je Paloi dobio direktan crveni karton.

Gosti su to iskoristili i do vrha napunili mrežu Karasoa – u poslednjih desetak minuta redom su pogađali Fekir, Feri i Lakazet drugi put.

Lion, za koji je Milan Biševac proveo svih 90 minuta na terenu, sada je drugi na tabeli sa dva boda manje od Marseja.