BL: Hanover za čast Borusije

Fudbaleri Hofenhajma bili su ubedljivi, dok je Hanover išupao remi u Frajburgu, u poslednjim mečevima Bundeslige u 2014. godini.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

U okviru 17. kola Bundeslige, Hofenhajm je deklasirao Hertu u Berlinu sa 5:0, dok su Frajburg i Hanover odigrali nerešeno 2:2.

Iako je vodio sa 2:0 golovima Franca i Kemfa, Frajburg je trijumf ispustio u samom finišu susreta. Bitenkur je u 83. minutu smanjio na 2:1, da bi konačan rezultat postavio Hoselu u trećem minutu nadoknade.

Ovaj rezultat znači da Borusija Dortmund godinu neće završiti na dnu tabele, biće to Frajburg koji ima isti broj bodova (15), ali slabiju gol razliku.

Prethodno su fudbaleri Hofenhajma razbili domaćina, pobedu su obezbedili već u prvom poluvremenu, a sedmim uspehom ove sezone ponovo su se uključili u borbu za gornji deo tabele.

Bruks autogolom i Salihović dva puta sa bele tačke doneli su velikih 3:0 na poluvremenu, a Hertu su u drugom delu igre dotukli Šiplok i Rudi.

Herta je pretrpela deveti poraz i nalazi se na tri boda od zone ispadanja.