Nedelja, 21.12.2014.

18:58

Škrtel spasao L'pul protiv Arsenala

Fudbaleri Liverpula i Arsenala odigrali su nerešeno 2:2 na Enfildu, u poslednjem nedeljnom meču 17. kola Premijer lige.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Arsenal je vodio sa 2:1 sve do sedmog minuta nadoknade, kada je Martin Škrtel glavom posle kornera postavio konačan rezultat.

Sudija Majkl Oliver susret je produžio devet minuta zbog velike pauze posle teške povrede glave upravo Škrtela, početkom drugog poluvremena.

Posle ovog remija Arsenal je ostao na šestom mestu sa 27 bodova, dok je Liverpul deseti sa pet bodova manje.

Utakmica u Liverpulu počela je usporenim ritmom, pa čitavih pola sata nije bilo uzbuđenja. Domaći su na Enfildu bili znatno bolji u drugoj polovini prvom poluvremenu i prvi put pripretili preko Lazara Markovića. Marković je prošao po levoj strani, stigao do peterca, ali mu je Ščensni uklizao u noge i sprečio ga da postigne prvi gol u Premijer ligi.

Nekoliko minuta kasnije reprezentativac Srbije imao je novu šansu, sa nekih 17 metara je gađao suprotni ugao gola Arsenala, ali je lopta otišla daleko iznad gola.

Ušlo se u poslednji minut prvog dela igre kada je Liverpul poveo. Žiru je izgubio loptu blizu svog šesnaesterca, ona je došla do Kutinja koji dribla Debušija i sa nekih 15 metara šalje loptu od levu stativu. Usledilo je veliko slavlje na tribinama, ali je šok stigao već u sledećem napadu.

Arsenal je dobio skraćeni korner, a posle gužve u kaznenom prostoru Debuši je nadskočio Škrtela i zatresao mrežu Džounsa, čime se iskupio za grešku od pre dva minuta.

’Tobdžije’ su na odmor otišle u mnogo boljem raspoloženju, ali to im nije previše pomoglo da podignu nivo igre u nastavku. Nije viđen previše kvalitetan fudbal, Liverpul je jalovo pokušavao i tek na isteku sata stigao do nove prilike. Rahim Sterling je prošao po strani u 62. minutu, centrirao na Džerarda, ali je njegov udarac glavom iz dobre pozicije završio preko prečke.

Pre toga, u 52. minutu Martin Škrtel teško se povredio, pošto ga je Žiru slučajno nagazio kramponima po glavi dok je Slovak ležao na zemlji. On je posle desetak minuta provedenih na zemlji uspeo da se pridigne i vrati na teren nakon ukazivanja pomoći.

Dva minuta posle šanse Sterlinga usledila je kazna, a strelac je bio Olivije Žiru. Žiru je na petercu odlično reagovao na povratnu loptu Santija Kasorle, sa kojim je prethodno odigrao dupli pas.

Tada je ekipa Arsena Vengera odlučila da do kraja meča brani vođstvo i malo je falilo da u tome uspe. Liverpul je pojačavao pritisak i tek u 87. minutu pripretio sa Fabiom Borinijem koji je ušao umesto Markovića u 74. minutu.

Međutim, Borini je dodatno otežao posao saigračima u sledećem napadu, kada je zbog brutalnog starta đonom na Kasorli dobio drugi žuti karton.

Sudija Oliver je meč produžio devet minuta, a Liverpul je izjednačio u sedmom. Posle ko zna kog kornera u finišu, Lalana je idealno centrirao, a „uvijeni“ Škrtel još bolje skočio i pogodio donji desni ugao gola Arsenala.

Do kraja meča Arsenal je mogao do trijumfa, ali je Džons odbranio odličan udarac Kasorle, a potom i očajan odbitak Monreala.