Nedelja, 21.12.2014.

17:03

Miha i Deki podelili bodove

Fudbaleri Sampdorije i Udinezea igrali su 2:2 u jednom od najzanimljivijih duela 16. kola Serije A, koji su obeležili i Siniša Mihajlović i Dejan Stanković.

Izvor: JT

Autor: JT

U ostalim utakmicama u nedeljnom popodnevnom terminu viđeno je 11 golova, najviše u Bergamu, gde su Atalanta i Palermo igrali 3:3.

Remi je viđen i u Firenci, gde su Fiorentina i Empoli igrali 1:1, dok je do pobede jedino došao Torino, koji je pobedio Đenou sa 2:1.

U Đenovi, Sampdorija je povela golom Pedra Obijanga u 15. minutu, a gosti iz Udina su preokrenuli pošto su postigli dva gola za četiri minuta. Heiho je izjednačio u 31, a potom je Danilo doneo vođstvo Udinezeu, da bi Gabijadini postavio konačan rezultat na isteku prvog sata igre.

Susret između Samprodije i Udinezea, prvi za Stankovića i Mihajlovića na klupama, obeležilo je i isključenje bivšeg kapitena Srbije. Gostujući tim je, inače, završio utakmicu sa desetoricom igača, pošto je Oro zaradio drugi žuti karton u 88. minutu.

U timu Sampdorije na klupi je ostao Nenad Krstičić, a kod Udinezea isti je slučaj bio sa Željkom Brkićem.

Sampdorija posle tog remija ima 27 bodova, isto koliko i Napoli, a 12 manje od vodećeg Juventusa. Udineze je na devetoj poziciji sa 22 boda.

Atalanta je do remija sa Palermom stigla posle pravog preokreta, pošto su gosti u dva navrata imali po dva gola prednosti. Riđoni je doveo Palermo u vođstvo u šestom minutu, dva minuta kasnije Vaskes ga je udvostručio, pre nego što je Denis iz penala vratio Atalantu u igru. Vaskes je svojim drugim golom doneo 3:1 gostima, ali su Morales i Denis spasli Atalantu i omogućili joj da se odmakne na tri boda od Kaljarija, koji je u opasnoj zoni.

Vlada Avramov nije igrao za Atalantu u tom duelu, ali je bio u protokolu.

Fiorentina je ispustila priliku da preskoči Milan na tabeli, pošto je igrala 1:1 protiv Empolija. Vargas je bio strelac jedinog gola za ’Violu’, dok je na drugoj strani gol postigao Toneli.

Kamil Glik je bio junak trijumfa Torina nad Đenoom, koja je vodila golom Falkea. Nikola Maksimović je odigrao svih 90 minuta u pobedničkom timu.