Ponedeljak, 08.12.2014.

22:55

Junajted u seriji, treći na tabeli!

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Sautempton u gostima sa 2:1, u poslednjoj utakmici 15. kola Premijer lige.

Ekipa Luja van Gala je tako nastavila sa odličnim rezultatima, pošto joj je ovo bio peti uzastopni trijumf u Premijer ligi.

Junajted je sada preskočio Sautempton i Vest Hem na tabeli i izbio je na treće mesto na tabeli sa 28 bodova, osam manje od lidera Čelsija.

Junak trijumfa u Sautemptonu bio je Robin van Persi koji je postigao oba gola za Junajted. Prvo je u 12. minutu iskoristio veliku grešku domaće odbrane i lako je savladao Fostera. Sautempton se vratio u 31. minutu. Gracijano Pele se najbolje snašao u gužvi na petercu gostiju i savladao je De Heu za 1:1.

Konačan rezultat postavljen je 19 minuta pre kraja. Vejn Runi je izveo prekid sa leve strane, a Van Persi se na drugoj stativi odlično snašao i ponovo je svladao Fostera. Srpski reprezentativac Dušan Tadić igrao je do 70. minuta.

Sautempton je, statistički gledano, bio mnogo bolji rival na ovom meču, ali nikako nije mogao da probije odbranu Junajteda. Domaćin je imao ukupno 15 udaraca (Juznajted samo tri), ali i samo četiri u okvir gola (Junajted oba pretvorio u golove).