Ponedeljak, 08.12.2014.

22:52

Miha i Sampdorija sve bliži Evropi

Fudbaleri Sampdorije pobedili su u gostima Veronu sa 3:1, u poslednjoj utakmici 14. kola italijanske Serije A.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Sampdorija je odigrala još jednu dobru utakmicu, ali joj je bio olakšan posao, pošto je već od 26. minuta imala igrača više zbog isključenja Rafaela Markesa.

Nakon ovog trijumfa ekipa Siniše Mihajlovića zauzima četvrto mesto na tabeli koje vodi u LE sa 35 bodova, dok je Verona ostala na 15. mestu sa 14 bodova.

Markesu je pobegao Eder, Meksikanac ga je sapleo s leđa i sudija ga je opravdano isključio i pokazao na belu tačku. Napadač Sampdorije bio je siguran sa penala za vođstvo.

Međutim, domaći iako su imali desetoricu na terenu nisu se predavali, pa je Luka Toni u 37. minutu izjednačio, kada je bio najbrži prilikom jednog odbitka golmana.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, ali je Sampdorija uspela da prelomi meč u pet minuta, sredinom drugog dela. Prvo je Okaka glavom sačekao centaršut sa levog boka, da bi u 62. minutu Gabijadini iz peterca poslao loptu Edera u praznu mrežu.

Do kraja meča nije viđena je po jedna šansa na obe strane, pa je Sampdorija zabeležila i šestu utakmicu bez poraza.

Srpski internacionalac Nenad Krstičić igrao je od 55. minuta, kada je zamenio Dankana.