Nedelja, 07.12.2014.

23:29

Liga 1: Sigurni Marsej opet na vrhu

Fudbaleri Olimpika iz Marseja pobedili su Mec sa 3:1 u poslednjoj utakmici 17. kola Lige 1 i vratili se na samo čelo tabele.

Izvor: JT

Autor: JT

Andre Žinjak je u 43. minutu doveo Marsej u vođstvo na „Velodromu“, da bi Floran Maluda izjednačio u trećem minutu drugog poluvremena.

Andre Aju je vratio prednost Marseju u 59. minutu, da bi konačan rezultat postavio Dimitri Paje u nadoknadi vremena.

Marsej je tako došao do 12 pobede ove sezone, posle koje ima 38 bodova na čelu tabele, jedan više od Pari Sen Žermena, koji je u subotu pobedio Nant sa 2:1.

U najzanimljivijoj utakmici nedeljnog programa, Olimpik iz Liona je na gostovanju pobedio Evijan posle preokreta sa 3:2. Evijan je dva puta vodio golovima Barbose, da bi izjednačenje gostima doneli Benzija i Lakazete, koji je postavio konačan rezultat iz penala u četvrtom minutu nadoknade.

U pobedničkom timu Milan Biševac je odigrao svih 90 minuta i zaradio javnu opomenu, dok je u timu Evijana Miloš Ninković bio do 73. minuta.

U preostale dve utakmice koje su odigrane u nedelju, Lans i Lil su igrali 1:1, dok je Gengan pobedio Rems sa 3:2.