Nedelja, 07.12.2014.

22:33

Preokret Udinezea na 'Đuzepe Meaci'

Fudbaleri Udinezea pobedili su Inter posle preokreta u gostima sa 2:1, u poslednjem nedeljnom meču 14. kola Serije A.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Udineze je na ’Đuzepe Meaci’ uspeo da trijumfuje, iako je na poluvremenu gubio sa 1:0, pogotkom Maura Ikardija u 44. minutu.

Ikardi je odlično pobegao odbrani gostiju, dobio sjajnu loptu od Guarina koji prevario rivale fintom, i potom je lagano smestio ispod golmana Karnezisa.

Do tog trenutka samo je Inter imao jednu šansu preko Palasija, ali je u drugom delu igre Udineze preuzeo kontrolu. U 58. minutu Bruno Fernandes propustio je izglednu priliku, ali se samo dva minuta kasnije iskupio na najbolji mogući način.

Posle duplog pasa sa Ertoom, sam je sebi namestio loptu na volej i parabolom pogodio suprotnu malu mrežu golmana Handanovića.

Već u sledećem napadu Kovačić je promašio novo vođstvo, da bi kazna stigla u 71. minutu. Siril Tero je iskoristio veliku grešku Palasija koji je vratio slabu loptu golmanu, zaobišao Handanovića i pogodio praznu mrežu.

Do kraja meča Tero je mogao da postigne još jedan gol, ali je njegov pokušaj u 86. minutu odbranio čuvar mreće Intera.

Nakon ovog trijumfa ekipa Andree Stramačonija popela se na osmo mesto sa 21 bodom, dok su ’Nerazuri’ ostali 12. sa 17.

Utakmicu na stadionu Intera obeležila je i zahvalnica navijača bivšem igraču Dejanu Stankoviću, koji je sada pomoćni trener Udinezea.