Nedelja, 07.12.2014.

15:01

Partizan zimuje na plus šest

Fudbaleri Partizana pobedili su Borac sa 5:1 (1:1) na stadionu u Humskoj u poslednjem meču jesenjeg dela sezone u Jelen Superligi.

Izvor: MN

Autor: MN

"Crno-beli" su iskoristili remi Zvezde i Mladosti i sada pred zimsku pauzu imaju šest bodova više u odnosu na večitog rivala.

Borac je poveo u Humskoj golom Đokovića posle kornera u 19. minutu, ali crno-beli stižu do izjednačenja golom Volkova u finišu poluvremena. U nastavku je usledila dominacija Partizana, dva gola Škuletića, te po jedan Živkovića i Saše Ilića za mirnu zimu.

Škuletić je jesen okončao sa 14 golova u JSL, a ukupno 21, pa je oborio rekord Klea od pre nekoliko godina. U ostalim mečevima poslednjeg kola polusezone, Zvezda je osvojila samo bod u Lučanim, sedam golova je postignuto u Kragujevcu, a preokret je napravio Voždovac.

Prolećni deo sezone počinje 21. februara, kada će Partizan ugostiti Voždovac, Zvezda će gostovati u Nišu, dok će OFK Beograd dočekati Vojvodinu.

Partizan je do pobede stigao tek posle preokreta. Gosti iz Čačka poveli su u 19. minutu preko Đokovića. Partizan se mučio tokom prvog poluvremena, izjednačenje donosi Volkov u 41. minutu.

Rezultat je potpuno preokrenut u samo dva minuta, prvo je Škuletić bio precizan u 66. minutu,a Živković postiže gol za 3:1. U nastavku je ponovo Škuletić bio precizan, a tačku na meč stavio je kapiten Ilić.

Meč je počeo otvoreno na obe strane, iako nijedna ekipa nije ozbiljnije zapretila sve do vođstva Borca. Posle kornera Čačana, Mašović je šutirao, Petrović izbacuje loptu sa gol-linije, ona dolazi do Đokovića koji postiže pogodak.

Ofanzivna igra na obe strane i u nastavku, a Partizan je to materijalizovao golom Volkova u finišu provg poluvremena. Posle solo-akcije Grbića u kaznenom prostoru, dodao je loptu Volkovu koji se našao ispred gola i loptu sproveo u mrežu.

Pobednik je rešen u dva minuta nastavka. Škuletić u 66. minutu posle velikog broj propuštenih prilika konačno postiže pogodak za preokret Partizana i to posle sjajne saradnje sa Dankom Lazovićem. Samo minut kasnije posle asistencije Volkova Živković postiže gol za 3:1.

Partizan nije stao ni posle dva gola prednosti. Škuletić je posle dosta promašaja postigao i drugi gol na meču u 90. minutu, a u sudijskoj nadoknadi vremena konačan rezultat postavlja kapiten Ilić.

Takmičarska godina za Partizan još nije završena jer crno-beli igraju poslednji meč u Ligi Evrope u četvrtak kada će ugostiti grčki Asteras.

Tok meča:

Partizan je agresivno krenuo od samog starta i zapretio preko Markovića. U devetom minutu Borac je imao vrlo lepu akciju, kombinovala su dvojica igrača gostiju ispred kaznenog prostora, ali nisu uspeli da upute udarac ka golu.

Posle jednog centaršuta Petrovića lopta je Petrića i završila u rukama golmana Borca. U 13. minutu Partizan je izveo korner, a Marković je glavom prebacio gol. Ubrzo potom novi korner izvodi Drinčić, ali golman boksuje loptu.

GOL! Borac vodi od 19. minuta! Posle kornera Čačana, Mašović je šutirao, Petrović izbacuje loptu sa gol-linije, ona dolazi do Đokovića koji postiže pogodak. Već u sledećem napadu Partizan je mogao do izjednačenja preko Škuletića, ali je siguran bio golman Petrić

Igra se zahuktala posle gola, Borac preti i dalje, ali i Partizan na sve načine pokušava da dođe do prodivničkog gola i prilike za izjednačenje. Nova prilika za Borac u 28. minutu iz slobodnog udarca. Uputio ga je Božić sa oko 40 metara, a Lukač uspeva da loptu izbaci u korner. Gosti i dalje prete, Stojanović je bio u fenomenalnoj prilici posle kontranapada, ali je sa desetak metara promašio šansu da udvostruči prednost.

GOL! Partizan je izjednačio u 41. minutu! Posle solo-akcije Grbića u kaznenom prostoru, dodao je loptu Volkovu koji se našao ispred gola i loptu sproveo u mrežu.

Danko Lazović je tokom prvog poluvremena kritikovao Nikolu Ninkovića kojeg je trener Nikolić na početku drugog poluvremena zamenio, a umesto njega ušao je kapiten Saša ilić.

Borac nastavlja sa ofanzivnom taktikom, opasnost pred golom Lukača na samom početku drugog dela igre, Božić je šutirao preko gola.

Napada i Partizan, Ilić je lepo proigrao Škuletića koji je bio pred golmanom, Petrić je odbranio, ali je lopta otišla na levu nogu Iliću koji je loše šutirao.

Nova šansa na drugoj strani, Stojanović je prošao Lukača, gol Partizana je ostao prazan, oklevao je, pa mu je jedan igrač Partizana "skinuo" loptu.

Još jedna odlična lopta za Škuletića, ovoga puta dodao mu je Lazović, on je šutirao sa desne strane, ali je lopta prošla tik pored leve stative.

U 58. minutu slobodan udarac sa leve strane izveo je Drinčić, odlično je centrirao, loptu je glavom zakačio Škuletić, a Stanković pred golom nije uspeo da je smesti u mrežu. Škuletić propušta novu priliku nakon što mu je dobru loptu ponovo dodao Lazović po levoj strani, prošao je možda i previše ukoso i šutirao u golmana.

GOL! Partizan vodi od 66. minuta! Škuletić posle velikog broj propuštenih prilika konačno postiže pogodak za Partizan i to posle sjajne saradnje sa Dankom lazovićem

GOL! Partizan vodi 3:1! Samo minut kasnije Partizan stiže i do dva gola prednosti, Andrija Živković je postigao gol, asistirao mu je Volkov, a mladi fudbaler loptu smestio u pražnu mrežu.

GOL! Partizan vodi 4:1! I posle sigurnog vođstva Partizan je bio konrektniji, a novi gol postiže Saša Ilić u 90. minutu. Odigrao je dupli pas sa Kojićem, koji mu je loptu vratio sa linije gol-auta, kapiten crno-belih bio je kod bele tačke i bez problema savladao golamana Borca.

GOL! Partizan vodi sa 5:1! Sve ono što je promašio u prvom poluvremenu Škuletić je nadomestio u drugom i postigao drugi gol na meču u sudijskoj nadoknadi vremena. Dobio je odličnu loptu iz daleka od Drinčića i bio precizan.

Sastavi:

Partizan: Lukač, Volkov, Stanković, Stevanović, Petrović, Drinčić, Marković, Grbić (Živković 55), Ninković (Ilić 45), Škuletić, Lazović (Kojić 83)
Borac: Petrić, Radunović, Obradović, Stojanović, Babić, Gojković, Mašović, Božić, Milojević, Đoković, Jovančić