Nedelja, 02.11.2014.

18:57

Valensija prati Real, Elće slavio

Fudbaleri Valensije pobedili su Viljareal na gostovanju sa 3:1 u desetom kolu Primere i tako skočili do drugog mesta na tabeli Primere.

Izvor: JT

Autor: JT

‘Slepi miševi’ su sjajnom igrom na najbolji mogući način iskoristili poraze Barselone i Sevilje, pa sada imaju bod manje od vodećeg Reala, a isto broj bodova kao Atletiko, od kojeg imaju bolju gol razliku.

Viljareal je, s druge strane, ostao na osmoj poziciji, sa 14 bodova, deset manje od ‘kraljevskog kluba’.

Junak trijumfa Valensije u Viljarealu pred 23.000 gledalaca bio je Mustafi, koji je bio dvostruki strelac.

Gosti su poveli autogolom Triguerosa u šestom minutu, da bi Mustafi postigao golove u 64. i 73. Konačan rezultat u osmom minutu postigao je Trigueros, koji je tako bio strelac na obe strane.

Srpski fudbaler Antonio Rukavina vratio se u tim Viljareala posle povrede, ali nije ulazio u igru.

U drugom meču dana, Levante je pogocima Barala i Kasadesusa porazio Almeriju (2:1), za koju je jedini gol postigao Žongo, dok je u poslednjem meču nedeljnog programa Elće savladao Espanjol istovetnim rezultatom, i tako upisao tek drugu pobedu. Dvostruki strelac za domaće bio je Žonatas, dok je za goste iz Katalonije pogodio Stuani iz penala.