Nedelja, 02.11.2014.

18:41

Lomić slobodnjakom srušio Krasnodar

Fudbaleri Mordovije slavili su posle preokreta protiv jednog od favorita za titulu Krasnodara 2:1 (0:1) u 12. kolu Premijer lige, uz dva gola Marka Lomića.

Bivši levi spoljni beogradskog Partizana postigao je oba pogotka za svoj tim i doneo mu četvrtu pobedu u šampionatu, posle tri uzastopna poraza.

Žoarzinjo je doneo prednost gostima u 38. minutu, da bi se tim rezultatom otišlo na odmor. Međutim, srpski internacionalac posle deset minuta igre u nastavku izjednačava sa penala, a u 76. iz slobodnjaka rešio meč.

Ekipa iz Saranska se ovim trijumfom popela na deseto mesto sa 14 bodova, dok Krasnodar posle poraza zaostaje 11 bodova za liderom Zenitom koji ima 32. Tim iz Sankt Petergurga slavio je minimalnim rezultatom u derbiju kola protiv CSKA, i Armejcima pobegao za sedam koraka.