Nedelja, 02.11.2014.

16:37

Kalčo: Sampa i Đenoa grabe ka vrhu

Fudbaleri Sampdorije i Đenoe nastavili su sa odličnim igrama u Seriji A ove sezone, pa se posle deset odigranih kola nalaze u samom vrhu tabele.

Sampdorija Siniše Mihajlovića upisala je peti trijumf u sezoni u meču sa Fiorentinom na Luiđi Ferarisu 3:1 (2:1), dok je i Đenoa zabeležila pobedu slavljem u Udinama 4:2 (2:2).

To su ujedno bili mečevi na kojima su se tresle mreže, jer na preostala dva nije bilo pogodaka. U Veroni su remizirali domaći Kjevo i Sasuolo, a u Torinu domaći 'Bikovi' i Atalanta iz Bergama.

Uvodna dva meča odigrana su u subotu, a aktuelni šampion Juventus iskoristio je kiks Rome i ponovo se osamio na vrhu Kalča.

Poslednji meč dana igra se na San Siru od 20.45, gde Milan čeka Palermo, dok su poslednja dva meča na programu u ponedeljak, a sastaju se Česena – Verona i Lacio – Kaljari.

Na ekipu bivšeg selektora Srbije nije previše uticao poraz iz prošle nedelje od Intera, jer je odigrala novi sjajan meč protiv tima iz Firence i vratila se na treće mesto, sa tri boda manje od Rome i šest od lidera Juventusa.

Meč u Đenovi domaći su počeli ofanzivno, a bolju igru u vođstvo je pretvorio Anđelo Palombo iz penala u 27. minutu, pošto je Ričards prehodno neoprezno zakačio Edera. Međutim, već pet minuta kasnije gosti su mogli da uzvrate istom merom, ali je sjajni Romero uhvatio živu loptu Rodrigesu sa 11 metara.

Sampa je promašaj gostiju iz Firence kaznila dva minuta pre odlaska na odmor, kada je Rico sjajno nanizao nekoliko igrača i gotovo iz mrtvog ugla smestio loptu iza Neta. Ipak, samo 120 sekundi kasnije, bivši igrač Partizana Stefan Savić najbolje skače posle kornera Valera i vraća Violu u život.

Uvodnih 20 minuta nastavka donelo je šanse na obe strane, ali nije bilo golova zahvaljujući raspoloženim čuvarima mreže. Gosti su pojačavali pritisak kako se meč bližio kraju, da bi Eder ipak rešio pitanje pobednika, posle solo prodora pored trojice igrača i rutinske egzekucije.

Nenad Krstičić odigrao je poslednjih dvadeset minuta za domaće, pošto je zamenio strelca Rica, dok je Nenad Tomović duel odgledao sa klupe za rezerve Fiorentine.

Duel u na udinskom Friuliju doneo nam je čak šest golova, od čega četiri u prvom delu igre, a gosti iz Đenove su prelomili susret polovinom drugog dela igre, kada je Alesandro Matri doneo vođstvo svom timu od 3:2.

Ipak, nije delovalo da će se meč tako odvijati, jer je fenomenalni Antonio di Natale već u 22. sekundi pretvorio dodavanje Konea u prednost. Đenoa do izjednačnja stiže odličnim udarcem Marčesea u 21. minutu, a samo tri minuta kasnije Falke koristi gužvu u petercu domaćeg tima i donosi totalni preokret.

Sjajno prvo poluvreme zaokružio je Vidmer, oštrim udarcem sa desertak metara iskosa. Gosti su zaigrali još agresivnije u nastavku, a iskusni Alesandro Matri preciznim udarcem sa ivice kaznenog donosi novu prednost svom timu. Pokušali su gosti da uzvrate, imali su nekoliko prilika, ali je rezervista Kucka 'bombom' pod prečku rešio pitanje pobednika u 87. minutu.

Nikola Maksimović odigrao je novih 90 minuta za ekipu iz Torina, dok je Ivan Radovanović igrao malo manje od sat vremena u remiju Kjeva.