Nedelja, 26.10.2014.

20:04

Šestica Napolija, minimalac Intera

Fudbaleri Intera zabeležili su minimalnu pobedu na gostovanju Čezeni, dok je Napoli demolirao Veronu 6:2 u mečevima osmog kola Kalča.

U terminu od 18 sati odigran je još jedan duel, a Lacio je na Olimpiku slavio protiv Torina – 2:1. Za domaće je ceo meč odigrao Filip Đorđević, a za goste Nikola Maksimović.

Trijumf nerazurima, na čijoj je klupi ceo meč presedeli Nemanja Vidić i Zdravko Kuzmanović, doneo je Mauro Ikardi iz penala u 32. minutu.

U pobedi Napolija istakli Gonsalo Iguain sa tri i Marek Hamšik sa dva pogotka. a Boško Janković posmatrao je poraz svoje ekipe sa klupe.

U mečevima odigranim ranije tokom dana, Juventus je zadržao prvo mesto pobedom nad Palermom, dok je Udineze predvođen Di Nataleom savladao Atalantu.

Trener Napolitanaca Rafael Benites nalazio se pod velikim pritiskom pred start meča sa ekipom iz Verone, jer tim igra jako slabo od starta sezone, a na samom startu nije ostvaren ni očekivani plasman u Ligu šampiona.

Duel na San Paolu počeo je najgore moguće za domaćine, jer je Emil Halfredson bio precizan već u prvom minutu. Čuvali su gosti prednost do samog kraja prvog poluvremena, ali je onda Marek Hamšik doneo izjednačenje svom timu pred odmor.

Slovak je zatim svojim drugim pogotkom u 58. doneo totalni preokret sojoj ekipi, ali je Nikolas Lopes samo osam minuta kasniije doneo izjednačenje gostima. Međutim, dva napada kasnije Gonsalo Iguain donosi novu radost domaćim navijačima, da bi Hose Kaljehon najavio trijumf domaćih, posle asistencije Hamšika u 76. minutu.

Napolitanci su do kraja meča nastavili da dominiraju, da bi na kraju zabeležili najubedljiviju pobedu u sezoni. Iguain je u 84. minutu najavio het-trik, a kompletirao ga je u poslednjem minutu regularnog toka sa bele tačke.

Gosti, u čijem timu nije bilo Boška Jankovića, su zabeležili treći poraz u sezoni, dok je Napoli upisao četvrti trijumf.

Peto slavlje Laciju u novoj sezoni, i nastavak prodora Rimljana ka samom vrhu tabele, doneo je veteran Miroslav Klose, tačno na isteku sat vremena igre.

Najbolji strelac u istoriji Mundijala bio je najbrži posle snažnog pokušaja Antonija Kandreve i slobodnog udarca, što se ispostavilo dovoljnim za trijumf. Prethodno je Biglija doneo vođstvo Lacijalima, ali je Farnerud u osmom minutu nastavka uspeo na kratko da vrati 'Bikove' u meč.