Nedelja, 26.10.2014.

17:31

Juventus 7/8, Di Natale ne staje

Fudbaleri Juventusa zabeležili su i sedmu pobedu u osmom kolu Kalča, pošto su u Torinu savladali Palermo – 2:0 (1:0).

'Stara dama' je tako zadržala prvo mesto na tabeli, a do trijumfa je stigla golovima Artura Vidala u prvom i Fernanda Ljorentea u drugom poluvremenu.

Istim rezultatom Udineze je na Friuliju pobedio Atalantu, pogocima Di Natalea i Tera, dok je Đenoa u poslednjih 20 minuta stigla do preokreta u Veroni protiv Kjeva (2:1), a crveni karton u timu 'Letećih magaraca' zaradio je naš Ivan Radovanović.

Osim bjankonera, jedina ekipa koja nema poraz u dosadašnjem toku italijanske prve lije je Sampdorija našeg Siniše Mihajlovića, koja je u derbiju kola odigrala bez golova sa Romom.

Juve nije previše zapinjao protiv gostiju sa Sicilije, ali je lako uspeo da upiše nova tri boda, posle poraza sredinom nedelje od Olimpijakosa u Ligi šampiona.

Palermo je uspeo da sačuva svoju mrežu do 32. minutu, kada je posle sjajnog solo prodora Karlosa Tevesa domaći tim ipak uspeo da stigne do vođstva. Argentinac je vukao loptu tridesetak metara i stigao do kapice šesnesterca, kada je zastao i sačekao zahuhtalog Artura Vidala, koji se ubacivao sa leve strane, i zatim mu lepo odložio loptu za Čileančev prvi gol u sezoni.

Konačan rezultat susreta postavio je Fernando Ljorente, posle još jednog fenomenalno izvedenog kornera legendarnog Andree Pirla. Nekadašnji igrač Milana je poslao loptu iz ugla na penal, a visoki Španac se najbolje snašao i pogodio dalji ugao gola gostiju.

Sa odličnim rezultatima nastavio je i Udineze, koji sa klupe predvode Andrea Stramaćoni i njegov pomoćnih Dejan Stanković, a 'Zebre' su ovoga puta bile sigurne protiv Atalante i pretekle Sampu na trećem mestu.

Gosti iz Bergama nisu započeli meč onako kako su želeli, jer je živa legenda domaćih Antonio di Natale već u šestom minutu postigao svoj peti gol u sezoni. Popularni Toto iskoristio je neopreznost zadnje linije domaćih, ukrao loptu i zatim udarcem u svom stilu pogodio dalji ugao Sportiela. Konačan rezultat susreta postavio je Tero, tačno pola sata posle vođstva svoje ekipe.

Dobio je loptu od Di Natalea i zatim lepim solo prodorom stigao do kaznenog, pa pogodio dalji ugao gostiju iz pada, iako je bio okružen četvoricom čuvara.

U poslednjem meču popodnevnog programa, Kjevo je vodio od Zukanovića od 36. minuta, ali su Matri i Pinilja golovima u poslednjih dvadesetak minuta doneli preokret i sva tri boda gostima iz Đenove..

U startnoj postavi domačih našao se Ivan Radovanović, ali nije uspeo da završi meč zbog dva žuta kartona. Prvu javnu opomenu zaradio je u 27. minutu, a drugu u 73.