Subota, 18.10.2014.

17:07

Gol i crveni Babovića, Čuka 4:1

U prvim mečevima devetog kola Jelen Superlige, fudbaleri Čukaričkog, Mladosti iz Lučana i Voždovca upisali su trijumfe.

Čukarički je na Banovom Brdu sigurnom i ubedljivom igrom savladao Radnički iz Kragujevca, uz po dva gola Slavoljuba Srnića i Olbenga Regana – 4:1 (3:1).

Lučanci su nastavili sa dobrim rezultatima posle povratka u elitu, pošto su u Pećincima savladali Donji Srem i stigli do pete pobede u sezoni – 2:1 (1:1). Posle osvojenog boda na Marakani, Voždovac je minimalnim rezultatom savladao Jagodinu.

U okviru subotnjeg programa preostala su još dva meča, a najveću pažnu privlači 147. 'večiti' derbi koji je na programu od 19 časova u Humskoj, dok se u istom terminu igra i duel između Novog Pazara i Spartaka iz Subotice.

Nije delovalo da će Čukarički upisati četvrtu pobedu tako lako, jer je Kovačević bio precizan u 19. minutu za vođstvo gostiju. Ipak, samo sedam minuta kasnije Regan je izjednačio, da bi Srnić u 34. minutu doneo potpuni preokret. Nisu se domaći na tome zaustavili, pa je Regan četiri minuta kasnije svojim drugim golom doneo Čuki dva gola prednosti.

Pogodaka nije bilo do samog finiša, da bi onda Srnić desetak minuta pre kraja postavio konačan rezultat susreta.

Nigerijac Patrik Frajder nastavio je sa golovima u dresu Mladosti, pošto je doneo vođstvo gostima posle 12. minuta igre, da bi Darko Spalević izjednačio u 18. Međutim, Zonjic u devetom minutu nastavka, ispostaviće se, postavlja, konačnih 1:2.

Voždovac je slavio protiv Jagodine minimalnim rezultatom, a junak trijumfa bio je Stefan Babović. Strelac jedinog gola nije završio meč, jer je zaradio direktan crveni karton u 78. minutu, zbog verbalnog sukoba i nasrtaja na sudiju.