Utorak, 14.10.2014.

14:37

Stiže Pelea: 4 gola Nejmara

Nejmar nastavlja da briljira u dresu Brazila, sa četiri gola praktično je sam razbio Japan 4:0 u prijateljskoj utakmici.

Po jedan gol napadaču Barselone namestili su Tardeli, Kutinjo i Kaka, a četvrti je došao posle odbitka. Bila su to jedina četiri šuta Brazila u okvir gola..

Nejmar, koji ima tek 22 godine, sada ima 40 postignutih golova za Brazil na 58 mečeva. Ima i 23 asistencije za Selesao! Već je peti na večnoj listi strelaca, ispred Bebeta, Rivalda i Ronaldinja. Rekorder je Pele sa 77 golova.

Prvi gol Nejmar je postigao u 18. minutu. Tardeli je poslao sjajan pas do saigrača koji je zaobišao golmana i ubacio loptu u prazan gol.

U trećem minutu drugog poluvremena bilo je 2:0. Kutinjo je prevario celu odbranu Japana i proigrao Nejmara koji je sjajno utrčao i ponovo lako rešio situaciju jedan na jedan sa Kavašimom.

Treći pogodak Nejmar je dao u 77. minutu. Kutinjo je šutirao sa oko 20 metara, lopta je pala na nogu Nejmaru koji stiže do het-trika.

Konačan rezultat zvezda Barselone postiče devet minuta pre kraja. Kaka i Robinjo su kombinovali, lopta je stigla do druge stative gde je Nejmar pokazao da zna i glavom da poentira.

Brazil je tako ostvario i četvrtu pobedu na jesenjoj turneji, posle minimalnih trijumfa nad Kolumbijom i Ekvadorom u SAD, te Argentinom u Singapuru sa 2:0. Sledeći meč Selesao će igrati 18. novembra protiv Austrije u Beču.