Španci sigurni, Slovačka 3/3

Fudbaleri Španije, Slovenije, Švedske i Slovačke ostvarili su pobede u trećem kolu kvalifikacija za EURO 2016.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Španci su bili sigurni u Luksemburgu sa 4:0 i sada su drugi u grupi C iza Slovačke, koja je zadržala maksimalan učinak.

Slovaci su sa 3:1 slavili u Belorusiji i tako zaradili deveti bod.

U grupi E Slovenija je golovima Novakovića dobila Litvaniju sa 2:0, dok je Švedska istim rezultatom izašla na kraj sa Lihtenštajnom, u okviru grupe G.

Ranije tokom dana Englezi su nekako slomili otpor Estonaca, dok je Rusija napravila veliki kiks.

Visente Del Boske napravio je pet izmena u odnosu na sastav protiv Slovačke, što je donelo rezultat u 27. minutu.

Španija se do tada mučila na nakvašenom terenu, ali je David Silva lepim golom sa nekih 17 metara probio maler.

Posle toga, Dijego Kosta imao je neverovatnu šansu prilikom koje se obrukao, ali ga je ispravio fenomenalni Pako Alkaser, postigavši već treći gol za nacionalni tim.

Alkaser je sačekao jedan odbitak u kaznenom prostoru i poslao loptu u suprotni ugao.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a Kosta je tek u drugom poluvremenu uspeo da postigne prvi gol za ’Furiju’. Posle jedne gužve u šesnaestercu lopta se odbila do napadača Čelsija, koji je smirio i sa pet metara je zakucao u mrežu. Njemu je bilo potrebno 10 utakmica i 550 minuta za prvenac.

Konačan rezultat postavio je levi bek Huan Bernat u 88. minutu, koji je u igru ušao dvadesetak minuta ranije. Bernat je defanzivac Bajerna iz Minhena, a mrežu Luksemburga pogodio je na debiju za reprezentaciju.

U istoj grupi Slovačka je nastavila sa sjajnim partijama, ovoga puta pala je Belorusija. Hamšik je gostima doneo prednost u 65. minutu, da bi Kalačev izjednačio.

Najbolji igrač Slovačke ponovo je pogodio u 84, pre nego što je Šestak potvrdio i treću pobedu u grupi.

Milivoje Novaković je u četiri minuta doneo trijumf Sloveniji, na gostovanju u Litvaniji. Kod prvog pogotka asistent je bio fudbaler Crvene zvezde Nejc Pečnik.

Švedska se mučila, ali je uspela da dobije Lihtenštajn golovima Zengina u prvom i Durmaza u drugom poluvremenu.